ZD8028IB5TR
ZD8028IB5TR
ПроизводительZetta
Партномер производителяZD8028IB5TR
ОписаниеPower Management (PMIC) Zetta ZD8028IB5TR
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | DC-DC преобразователи |
| Производитель | Zetta |
| Вес | 0.052 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 1.5A |
| Quiescent Current | 55uA |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current (Iq) | 55uA |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 2.6V~5.5V |
| Output Voltage | 600mV~5.5V |
| Input Voltage | 2.6V~5.5V |
| Switching Frequency | 2MHz |
| Topology | Buck |
| Function | Buck |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Synchronous Rectification | Yes |
| Frequency - Switching | 2MHz |
| Synchronous Rectifier | Yes |
