M1220DQEE
M1220DQEE
ПроизводительiModule
Партномер производителяM1220DQEE
ОписаниеPower Management (PMIC) iModule M1220DQEE
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | DC-DC преобразователи |
| Производитель | iModule |
| Вес | 1.24 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃@(TJ) |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 15A |
| Quiescent Current | 2mA |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 2.4V~16V |
| Output Voltage | 600mV~5.5V |
| Input Voltage | 2.4V~16V |
| Switching Frequency | 1MHz |
| Topology | Buck |
| Function | Buck |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Frequency - Switching | 600kHz;800kHz;1MHz |
| Synchronous Rectifier | Yes |
