SX1301
SX1301
ПроизводительSX(Shenzhen Suosemi Tech)
Партномер производителяSX1301
ОписаниеPower Management (PMIC) SX SX1301
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | DC-DC преобразователи |
| Производитель | SX(Shenzhen Suosemi Tech) |
| Вес | 0.042 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃@(TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 2A |
| Quiescent Current | 190uA |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 2.6V~5.5V |
| Output Voltage | 600mV~12V |
| Input Voltage | 2.6V~5.5V |
| Switching Frequency | 1MHz |
| Topology | Boost |
| Function | Boost |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Synchronous Rectification | No |
| Frequency - Switching | 1MHz |
| Synchronous Rectifier | No |
