QX2304L33F
QX2304L33F
ПроизводительQX Micro Devices
Партномер производителяQX2304L33F
ОписаниеPower Management (PMIC) QX Micro Devices QX2304L33F
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | DC-DC преобразователи |
| Производитель | QX Micro Devices |
| Вес | 0.039 |
| Operating Temperature | -20℃~+85℃@(TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 800mA |
| Quiescent Current | 15uA |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 900mV~3.6V |
| Output Voltage | 3.3V |
| Input Voltage | 900mV~3.3V |
| Switching Frequency | 300kHz |
| Topology | Boost |
| Function | Boost |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Synchronous Rectification | Yes |
| Frequency - Switching | 300kHz |
| Synchronous Rectifier | Yes |
