KIA7306AE
KIA7306AE
ПроизводительKIA Semicon Tech
Партномер производителяKIA7306AE
ОписаниеTransistors/Thyristors KIA Semicon Tech KIA7306AE
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | KIA Semicon Tech |
| Вес | 0.171 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 22A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 60V |
| Power Dissipation (Pd) | 3.1W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.5V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 6.5mΩ@10V,10A |
