KIA740HP
KIA740HP
ПроизводительKIA Semicon Tech
Партномер производителяKIA740HP
ОписаниеTransistors/Thyristors KIA Semicon Tech KIA740HP
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | KIA Semicon Tech |
| Вес | 3.666 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 10A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 400V |
| Power Dissipation (Pd) | 139W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 4V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 500mΩ@10V,5.2A |
