KIA9N90SF
KIA9N90SF
ПроизводительKIA Semicon Tech
Партномер производителяKIA9N90SF
ОписаниеTransistors/Thyristors KIA Semicon Tech KIA9N90SF
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | KIA Semicon Tech |
| Вес | 2.4 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 9A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 900V |
| Power Dissipation (Pd) | 280W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 4V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 1.4Ω@10V,4.5A |
