KND4820A
KND4820A
ПроизводительKIA Semicon Tech
Партномер производителяKND4820A
ОписаниеTransistors/Thyristors KIA Semicon Tech KND4820A
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | KIA Semicon Tech |
| Вес | 0.453 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 9A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 200V |
| Power Dissipation (Pd) | 83W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 4V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 400mΩ@10V,5.4A |
