PKC26BB
PKC26BB
ПроизводительNIKO Semicon
Партномер производителяPKC26BB
ОписаниеTransistors/Thyristors NIKO Semicon PKC26BB
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | NIKO Semicon |
| Вес | 0.22 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 151A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 73W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.35V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 2.3mΩ@4.5V,20A |
