PM597BA
PM597BA
ПроизводительNIKO Semicon
Партномер производителяPM597BA
ОписаниеTransistors/Thyristors NIKO Semicon PM597BA
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | NIKO Semicon |
| Вес | 0.035 |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 5.3A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Power Dissipation (Pd) | 1.4W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.3V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 30mΩ@10V,3.5A |
