PZ0703EK
PZ0703EK
ПроизводительNIKO Semicon
Партномер производителяPZ0703EK
ОписаниеTransistors/Thyristors NIKO-SEM PZ0703EK
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | NIKO Semicon |
| Вес | 0.243 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | - |
| Continuous Drain Current (Id) | - |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | - |
| Drain Source Voltage (Vdss) | - |
| Power Dissipation (Pd) | - |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | - |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 890pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | - |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | - |
| Pd- Power Dissipation | 32W |
| RDS(on) | 7mΩ@10V,20A |
| Drain to Source Voltage | 30V |
| Number | 1 P-Channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 70A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1.4V |
| Input Capacitance(Ciss) | 5.21nF@15V |
| Gate Charge(Qg) | 121nC@10V |
