PZ2N7002M
PZ2N7002M
ПроизводительNIKO Semicon
Партномер производителяPZ2N7002M
ОписаниеTransistors/Thyristors NIKO Semicon PZ2N7002M
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | NIKO Semicon |
| Вес | 0.046 |
| Operating Temperature | -40℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 300mA |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 36pF@25V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | null |
| Power Dissipation (Pd) | 0.14W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V@100uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 6pF@25V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 1.7Ω@4.5V,100mA |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 1.6nC@10V |
