P06P03LVG
P06P03LVG
ПроизводительNIKO Semicon
Партномер производителяP06P03LVG
ОписаниеTransistors/Thyristors NIKO Semicon P06P03LVG
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | NIKO Semicon |
| Вес | 0.203 |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 6A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 2.5W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 46mΩ@10V,6A |
