P5102FM
P5102FM
ПроизводительNIKO Semicon
Партномер производителяP5102FM
ОписаниеTransistors/Thyristors NIKO Semicon P5102FM
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | NIKO Semicon |
| Вес | 0.039 |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 3.5A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Power Dissipation (Pd) | 1W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 900mV@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 45mΩ@4.5V,3.5A |
