PA102FMG
PA102FMG
ПроизводительNIKO Semicon
Партномер производителяPA102FMG
ОписаниеTransistors/Thyristors NIKO Semicon PA102FMG
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | NIKO Semicon |
| Вес | 0.039 |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 3A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Power Dissipation (Pd) | 1.38W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.2V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 215mΩ@2.5V,1A |
