PKCH2BB
PKCH2BB
ПроизводительNIKO Semicon
Партномер производителяPKCH2BB
ОписаниеTransistors/Thyristors NIKO Semicon PKCH2BB
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | NIKO Semicon |
| Вес | 0.214 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 229A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 6151pF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 104W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.35V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 693pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 0.99mΩ@10V,20A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 65nC@10V |
