GT750P08K
GT750P08K
ПроизводительGOFORD
Партномер производителяGT750P08K
ОписаниеTransistors/Thyristors GOFORD GT750P08K
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | GOFORD |
| Вес | 0.374 |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 28A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 80V |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 52mΩ@10V |
