HYG260P03LR1S
HYG260P03LR1S
ПроизводительHUAYI
Партномер производителяHYG260P03LR1S
ОписаниеTransistors/Thyristors HUAYI HYG260P03LR1S
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | HUAYI |
| Вес | 0.258 |
| Operating Temperature | -55℃~+175℃ |
| Type | - |
| Continuous Drain Current (Id) | 8A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 1.21nF |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 3W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 86pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 21.6mΩ@10V |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 18.5nC@10V |
