HY4306B
HY4306B
ПроизводительHUAYI
Партномер производителяHY4306B
ОписаниеTransistors/Thyristors HUAYI HY4306B
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | HUAYI |
| Вес | 110 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 230A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 60V |
| Power Dissipation (Pd) | 258W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 4V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 3mΩ@10V,115A |
