TTD40P03AT
TTD40P03AT
ПроизводительWUXI UNIGROUP MICRO
Партномер производителяTTD40P03AT
ОписаниеTransistors/Thyristors WUXI UNIGROUP MICRO TTD40P03AT
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | WUXI UNIGROUP MICRO |
| Вес | 0.514 |
| Operating Temperature | -55℃~+175℃@(Tj) |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 40A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 2.5nF@20V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 60W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.7V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 254pF@20V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 14mΩ@10V,20A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 50nC@10V |
