TTD85N03AT
TTD85N03AT
ПроизводительWUXI UNIGROUP MICRO
Партномер производителяTTD85N03AT
ОписаниеTransistors/Thyristors WUXI UNIGROUP MICRO TTD85N03AT
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | WUXI UNIGROUP MICRO |
| Вес | 0.408 |
| Operating Temperature | -55℃~+175℃@(Tj) |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 46A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 2.12nF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 65W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.6V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 253pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 3.6mΩ@10V,30A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 40nC@10V |
