TTD90N03AT
TTD90N03AT
ПроизводительWUXI UNIGROUP MICRO
Партномер производителяTTD90N03AT
ОписаниеTransistors/Thyristors WUXI UNIGROUP MICRO TTD90N03AT
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | WUXI UNIGROUP MICRO |
| Вес | 0.479 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 90A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 103W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.4V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 5mΩ@10V,30A |
