TTP100N04AT
TTP100N04AT
ПроизводительWUXI UNIGROUP MICRO
Партномер производителяTTP100N04AT
ОписаниеTransistors/Thyristors WUXI UNIGROUP MICRO TTP100N04AT
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | WUXI UNIGROUP MICRO |
| Вес | 3.072 |
| Operating Temperature | -55℃~+175℃ |
| Type | - |
| Continuous Drain Current (Id) | 100A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 4484pF@0V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 40V |
| Power Dissipation (Pd) | 127W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.7V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 386pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 4.5mΩ@10V,30A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 80nC@10V |
