TTP115N08AA
TTP115N08AA
ПроизводительWUXI UNIGROUP MICRO
Партномер производителяTTP115N08AA
ОписаниеTransistors/Thyristors WUXI UNIGROUP MICRO TTP115N08AA
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | WUXI UNIGROUP MICRO |
| Вес | 2.8 |
| Operating Temperature | -55℃~+175℃@(Tj) |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 105A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 6.65nF@40V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 85V |
| Power Dissipation (Pd) | 200W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 261pF@40V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 6.4mΩ@10V,30A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 112nC@10V |
