TTP88N08A
TTP88N08A
ПроизводительWUXI UNIGROUP MICRO
Партномер производителяTTP88N08A
ОписаниеTransistors/Thyristors WUXI UNIGROUP MICRO TTP88N08A
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | WUXI UNIGROUP MICRO |
| Вес | 2.72 |
| Operating Temperature | -55℃~+175℃@(Tj) |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 88A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 5.341nF@40V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 82V |
| Power Dissipation (Pd) | 174W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 241pF@40V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 7.4mΩ@10V,30A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 100nC@10V |
