TTX2301A
TTX2301A
ПроизводительWUXI UNIGROUP MICRO
Партномер производителяTTX2301A
ОписаниеTransistors/Thyristors WUXI UNIGROUP MICRO TTX2301A
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | WUXI UNIGROUP MICRO |
| Вес | 0.062 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 2.6A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 493pF@10V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Power Dissipation (Pd) | 890mW |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 700mV@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 51pF@10V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 54mΩ@10V,2.6A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 4.2nC@10V |
