TSB15N10A
TSB15N10A
ПроизводительWUXI UNIGROUP MICRO
Партномер производителяTSB15N10A
ОписаниеTransistors/Thyristors WUXI UNIGROUP MICRO TSB15N10A
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | WUXI UNIGROUP MICRO |
| Вес | 2.16 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 150A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 100V |
| Power Dissipation (Pd) | 208W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 4V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 4.2mΩ@10V,50A |
