PTA15N50
PTA15N50
ПроизводительPIP
Партномер производителяPTA15N50
ОписаниеTransistors/Thyristors PIP PTA15N50
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | PIP |
| Вес | 2.95 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 15A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 2.15nF@25V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 500V |
| Power Dissipation (Pd) | 60W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 23pF@25V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 0.33Ω@10V,7.5A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 45nC@10V |
