PTA20N60
PTA20N60
ПроизводительPIP
Партномер производителяPTA20N60
ОписаниеTransistors/Thyristors PIP PTA20N60
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | PIP |
| Вес | 2.95 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 20A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 600V |
| Power Dissipation (Pd) | 60W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 4V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 450mΩ@10V,10A |
