PTA28N50
PTA28N50
ПроизводительPIP
Партномер производителяPTA28N50
ОписаниеTransistors/Thyristors PIP PTA28N50
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | PIP |
| Вес | 2.95 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 28A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 500V |
| Power Dissipation (Pd) | 105W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 4V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 210mΩ@10V,14A |
