PTP04N04N
PTP04N04N
ПроизводительPIP
Партномер производителяPTP04N04N
ОписаниеTransistors/Thyristors PIP PTP04N04N
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | PIP |
| Вес | 2.85 |
| Operating Temperature | -55℃~+175℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 206A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 2980pF |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 40V |
| Power Dissipation (Pd) | 300W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 230pF@25V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 3mΩ@10V,80A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 50.8nC@20V |
