APG077N01G
APG077N01G
ПроизводительALLPOWER(ShenZhen Quan Li Semiconductor)
Партномер производителяAPG077N01G
ОписаниеTransistors/Thyristors ALLPOWER APG077N01G
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | ALLPOWER(ShenZhen Quan Li Semiconductor) |
| Вес | 0.13 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 60A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 3nF@50V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 100V |
| Power Dissipation (Pd) | 105W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 11pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 10mΩ@4.5V,40A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 30nC@10V |
| Pd- Power Dissipation | 105W |
| RDS(on) | 7.7mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 100V |
| Number | - |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 90A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 3V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 3nF |
| Output Capacitance(Coss) | 362pF |
| Gate Charge(Qg) | 30nC@10V |
