APG082N01
APG082N01
ПроизводительALLPOWER(ShenZhen Quan Li Semiconductor)
Партномер производителяAPG082N01
ОписаниеTransistors/Thyristors ALLPOWER(ShenZhen Quan Li Semiconductor) APG082N01
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | ALLPOWER(ShenZhen Quan Li Semiconductor) |
| Вес | 2.871 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 100A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 2.435nF@50V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 100V |
| Power Dissipation (Pd) | 155W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 11pF@50V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 8.2mΩ@10V,40A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 60nC@10V |
