APG250N01Q
APG250N01Q
ПроизводительALLPOWER(ShenZhen Quan Li Semiconductor)
Партномер производителяAPG250N01Q
ОписаниеTransistors/Thyristors ALLPOWER APG250N01Q
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | ALLPOWER(ShenZhen Quan Li Semiconductor) |
| Вес | 0.106 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 25A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 100V |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | - |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 23.5pF@50V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | - |
| Pd- Power Dissipation | 45W |
| RDS(on) | - |
| Drain to Source Voltage | 100V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 25A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | - |
| Input Capacitance(Ciss) | 822pF@50V |
| Gate Charge(Qg) | 22.7nC@10V |
