APM9435
APM9435
ПроизводительALLPOWER(ShenZhen Quan Li Semiconductor)
Партномер производителяAPM9435
ОписаниеTransistors/Thyristors ALLPOWER APM9435
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | ALLPOWER(ShenZhen Quan Li Semiconductor) |
| Вес | 0.202 |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 5.3A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | - |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 70pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | - |
| Pd- Power Dissipation | 2.5W |
| RDS(on) | 50mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 30V |
| Number | 1 P-Channel |
| Current - Continuous Drain(Id) | 5.3A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1.7V |
| Input Capacitance(Ciss) | 528pF |
| Output Capacitance(Coss) | 132pF |
| Gate Charge(Qg) | 10nC@10V |
