MTA50P01SN3
MTA50P01SN3
ПроизводительCYSTECH
Партномер производителяMTA50P01SN3
ОписаниеTransistors/Thyristors CYSTECH MTA50P01SN3
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | CYSTECH |
| Вес | 0.038 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 4.3A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 559pF@10V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 14V |
| Power Dissipation (Pd) | 1.38W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 149pF@10V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 42.3mΩ@4.5V,3.6A |
