MTC3587DL8
MTC3587DL8
ПроизводительCYSTECH
Партномер производителяMTC3587DL8
ОписаниеTransistors/Thyristors CYSTECH MTC3587DL8
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | CYSTECH |
| Вес | 0.038 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel + 1 P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 4.9A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 404pF@15V;1048pF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Power Dissipation (Pd) | 1.5W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.2V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 52pF@15V;59pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 50mΩ@4.5V,3.9A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | - |
