MTN003N02Y3
MTN003N02Y3
ПроизводительCYSTECH
Партномер производителяMTN003N02Y3
ОписаниеTransistors/Thyristors CYSTECH MTN003N02Y3
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | CYSTECH |
| Вес | 0.038 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 560mA |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 60pF@10V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Power Dissipation (Pd) | 150mW |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.2V@1mA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 9pF@10V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 290mΩ@4V,300mA |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 760pC@4.5V |
