MTP3401N3
MTP3401N3
ПроизводительCYSTECH
Партномер производителяMTP3401N3
ОписаниеTransistors/Thyristors CYSTECH MTP3401N3
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | CYSTECH |
| Вес | 0.038 |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 4.2A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 1.38W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.3V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 60mΩ@10V,4.2A |
