MTP4411AQ8
MTP4411AQ8
ПроизводительCYSTECH
Партномер производителяMTP4411AQ8
ОписаниеTransistors/Thyristors CYSTECH MTP4411AQ8
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | CYSTECH |
| Вес | 0.28 |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 5.3A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 2.5W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.5V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 40mΩ@10V,5.3A |
