BSS123N3
BSS123N3
ПроизводительCYSTECH
Партномер производителяBSS123N3
ОписаниеTransistors/Thyristors CYSTECH BSS123N3
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | CYSTECH |
| Вес | 0.017 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 1.7A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 100V |
| Power Dissipation (Pd) | 1.38W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.5V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 400mΩ@10V,700mA |
