MTC3588N6
MTC3588N6
ПроизводительCYSTECH
Партномер производителяMTC3588N6
ОписаниеTransistors/Thyristors CYSTECH MTC3588N6
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | CYSTECH |
| Вес | 0.04 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel + 1 P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 5.4A;3.6A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 407pF@10V;561pF@10V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 14V |
| Power Dissipation (Pd) | 1.14W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 100pF@10V;142pF@10V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 45.1mΩ@4.5V,3.6A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | - |
