MTD300N20J3
MTD300N20J3
ПроизводительCYSTECH
Партномер производителяMTD300N20J3
ОписаниеTransistors/Thyristors CYSTECH MTD300N20J3
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | CYSTECH |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 8.3A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 529pF@25V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 200V |
| Power Dissipation (Pd) | 50W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 24pF@25V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 302mΩ@10V,3A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 15.6nC@10V |
