MTE050N15BRH8
MTE050N15BRH8
ПроизводительCYSTECH
Партномер производителяMTE050N15BRH8
ОписаниеTransistors/Thyristors CYSTECH MTE050N15BRH8
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | CYSTECH |
| Вес | 0.155 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 16A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 150V |
| Power Dissipation (Pd) | 36W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 4V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 65mΩ@10V,3.4A |
