MTEF1P15AV8
MTEF1P15AV8
ПроизводительCYSTECH
Партномер производителяMTEF1P15AV8
ОписаниеTransistors/Thyristors CYSTECH MTEF1P15AV8
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | CYSTECH |
| Вес | 0.08 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 5.4A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 571pF@30V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 150V |
| Power Dissipation (Pd) | 2.1W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 17pF@30V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 0.56Ω@6V,1A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 10.5nC@10V |
