SWSA1N60DC
SWSA1N60DC
ПроизводительSamwin
Партномер производителяSWSA1N60DC
ОписаниеTransistors/Thyristors Samwin SWSA1N60DC
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Samwin |
| Вес | 0.23 |
| Continuous Drain Current (Id) | 1A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 600V |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 4pF@25V |
| Pd- Power Dissipation | 6.7W |
| RDS(on) | 7Ω@10V,0.5A |
| Drain to Source Voltage | 600V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 1A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 4.5V |
| Input Capacitance(Ciss) | 198pF@25V |
| Gate Charge(Qg) | 7nC@10V |
