SW15P03
SW15P03
ПроизводительSamwin
Партномер производителяSW15P03
ОписаниеTransistors/Thyristors Samwin SW15P03
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Samwin |
| Вес | 0.011 |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 15A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 2.5W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.5V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 14mΩ@10V,7.5.A |
