SW16N65D
SW16N65D
ПроизводительSamwin
Партномер производителяSW16N65D
ОписаниеTransistors/Thyristors Samwin SW16N65D
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Samwin |
| Вес | 2.78 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 16A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 650V |
| Power Dissipation (Pd) | 26.6W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 4.5V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 540mΩ@10V,8A |
