SW20N60K
SW20N60K
ПроизводительSamwin
Партномер производителяSW20N60K
ОписаниеTransistors/Thyristors Samwin SW20N60K
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Samwin |
| Вес | 2.866 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 20A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 600V |
| Power Dissipation (Pd) | 35.9W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 5V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 180mΩ@10V,10A |
