SW6N70K
SW6N70K
ПроизводительSamwin
Партномер производителяSW6N70K
ОписаниеTransistors/Thyristors Samwin SW6N70K
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Samwin |
| Вес | 0.36 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 6A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 700V |
| Power Dissipation (Pd) | 147.1W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 5V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 1.3Ω@10V,3A |
